Zdolny ze Staszowa – Echo Dnia

Uczeń ze Staszowa najlepszy w konkursie humanistycznym
dodano: 24 marca 2011, 20:09 Autor: Piotr BURDA

Igor Kubalski
Przeczytaj więcejOto najlepsi uczniowie świętokrzyskich podstawówek
Już po raz ósmy odbyły się konkursy przedmiotowe w świętokrzyskich szkołach podstawowych. Uczniowie sprawdzili swoje siły w dwóch konkursach: humanistycznym i matematyczno – przyrodniczym. Igor Kubalski ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Staszowie – zajął pierwsze miejsce w konkursie humanistycznym, a do tego jest jeszcze laureatem konkursu matematyczno – przyrodniczego. Igor Kubalski uczy się w Szkole Podstawowej numer 3 w Staszowie. – Kiedy dowiedziałem się o tym, że uzyskałem najlepszy wynik w województwie z konkursu humanistycznego, byłem z moim tatą na zakupach.

Zadzwoniła do mnie mama i powiedziała mi, że wygrałem konkurs. Nie mogłem uwierzyć w to, że jestem pierwszy i poprosiłem mamę, by powtórzyła to jeszcze raz – mówi Igor. Wtedy jeszcze nie wiedział, że za tydzień zostanie laureatem w następnym konkursie, matematyczno-przyrodniczym. Igor interesuję się muzyką, historią oraz matematyką. W wolnych chwilach gra na gitarze oraz pianinie. Swoje umiejętności muzyczne szlifuje w Staszowskiej Szkole Muzycznej. W ubiegłym roku, jako uczeń piątej klasy dotarł do finału konkursu humanistycznego, w tym roku już go wygrał. – Swoje zainteresowania przedmiotami humanistycznymi zawdzięczam moim rodzicom oraz dziadkom, ponieważ są oni historykami oraz polonistami i muzykami – mówi. Igor lubi dużo czytać, uwielbia polskie komiksy, a najbardziej Tytusa.

Podkreśla, że nie byłby laureatem gdyby nie jego nauczyciele. – Dziękuję pani Renacie Biesiadzie, nauczycielce przyrody, pani Marzenie Winiarskiej, nauczycielce matematyki, panu Robertowi Kuflowi, nauczycielowi historii, oraz pani Renacie Kowalcze, nauczycielce języka polskiego – mówi Igor Kubalski. Do jego sukcesu przyczynił się też Wojciech Zarzycki, słynny „niemagister” ze Staszowa, do którego Igor chodził na zajęcia. – Nauczył mnie patrzeć na matematykę z zupełnie innej strony – mówi laureat ze Staszowa. Jak każdy syn najbardziej wdzięczny jestem swojej mamie. – Całe życie uczyła mnie logicznie myśleć i poświęciła tydzień ferii, aby przygotować mnie do konkursu humanistycznego – mówi. W przyszłości chciałby skończyć prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i zajmować się muzyką. – Marzę o tym, żeby dorównać Jimmy’emu Hendrixowi – mówi Igor Kubalski.

Podsumowanie tegorocznej edycji konkursów w podstawówkach odbędzie się 28 marca, w poniedziałek w szkole podstawowej numer 34 w Kielcach.

Źródło: serwis.staszow.com
Podziel się na:
  • Śledzik
  • Twitter
  • Blip
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
Ten wpis został opublikowany w kategorii Media, Prasa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *