Pytania do redakcji niemagister.pl

Dzień dobry (dobry wieczór) SZ.P Niemagistrze (w zależności kiedy odbierze pan email!

Na początku mojego maila chciałbym sobie zastrzec, iż nie chciałbym, żeby wymieniał pan mój adres e-mail na którymś z odcinkówniemagister.tv. Więc może zacznijmy. Oglądam każdy odcinek od dechy do dechy. Zgadzam się z niektórymi pana poglądami. Ale jest 11 głównych  kwestii, u których u pana nie mogę zrozumieć:
1). Dlaczego pan tak ,,kipi,, nienawiścią do instytucji państwowych? To, że administracja staszowska nie chce Sz.P. dać klubu Hades na prowadzenie całej charytatywnej działalności oznacza to, że wszyscy urzędnicy są chamscy, nawet taki który roznosi listy polecone zamiast poczty?
2). Niech pan zauważy, iż Liceum Wyszyńskiego to nie to samo co Zespół Szkół na ul.Koszarowej. Ta druga szkoła w tym roku osiągnęła lepszy wynik z matur niż szkoła z pierwszej pozycji. Jak widać, są jeszcze dzisiaj szkoły państwowe, gdzie wyniki maturalne są wysokie za sprawą dobrego nauczania i dobrej kadry nauczycielskiej. Więc nie wiem czemu pan chce tak koniecznie sprywatyzować szkoły.
3. Sprawa PKS a przegrana batalia z Muszkieterem czy Orlikiem. Pan jest osobą o umyśle ścisłym. Powinien pan wiedzieć, iż firma ze starym sprzętem będzie więcej wkładała funduszy w zaniedbany tabor i sprzęt niż firma która dba o sprzęt. Mało tego – sprzęt konkurencji pali dużo mniej paliwa niż stare AUTOSANY i deczko nowocześniejsze SETRY staszowskie. To że PKS Staszów przegrał batalię o której pisałem wyżej, jest winą zaniedbań poprzednich prezesur i zarządów a nie faktem iż są one PAŃSTWOWE.
4. Z jednych odcinków mówi pan o przeliczeniach pana Korwina Mikke odnośnie podatków i opłatach za szkoły prywatne. A w jeszcze innym odcinku mówi pan o czymś takim jak ,,śmierć i podatki,, jako dwie nieuniknione rzeczy. Proszę mi powiedzieć, jakim cudem KNP chce utrzymać państwo gdyby znieślibyście niektóre podatki? Nie wiem jakim prawem porównuje pan zarobki Warszawiaków a Staszowiaków. Proszę zauważyć, że zarobki staszowskich obywateli NIE SĄ i NIE BĘDĄ RÓWNE z zarobkami obywateli z Warszawy, gdzie ludzi stać na płacenie dzieciom na szkoły prywatne. A co z biednymi ludźmi (rodzicami), których nie stać na posłanie swoich pociech do szkół prywatnych, a mimo to ustawa mówi, że dzieci MUSZĄ iść do szkoły? Więzienie dla rodziców za nieposłanie swoich pociech z powodu biedy?
5. Moja propozycja: może zacznie pan nakręcać odcinki ,,Zapytaj Niemagistra,,. Miało to by polegać na tym, że pan odpowiadał by na pytania swoich widzów na antenie niemagister.tv.
6. Sprawa sprzątania miasta i kupy dziadostwa. Chyba pan nie wie jeszcze, że całe miasto NIE SPRZĄTA PGKiM cały czas. Według prawa są organizowane odpowiednie przetargi w których wyłania się wykonawcę zadania. W zeszłym roku, PGKiM przegrało przetarg, a wygrała go i sprzątała jakaś  firma z Kielc.
7. Prywatna przedsiębiorczość? Nie zgadzam się z tym że PRYWACIARZE są tak wspaniali jak pan mówi. Dzisiaj niestety jest nagminna sytuacja, że zatrudnia się po znajomości i koleżeńskości a nie w drodze kwalifikacji odnośnie umiejętności i wiedzy. Tak tak! Ten proceder dzieje się najczęściej u prywaciarzy, których pan TAK kocha.
8. Następna sprawa – drogi. KNP w swoim programie wyborczym nie poruszyło tematu budowy dróg krajowych i autostrad, które są ,,kręgosłupem i układem krwionośnym,, gospodarki. Jaki jest plan budowy dróg krajowych i autostrad tejże partii, jeśli wygra wybory? Zniesiecie podatek drogowy w cenie paliwa i VIATOLL?
9. Sprawa Poczty Polskiej (państwowej). Mnie też to wkurza, kiedy przychodzę na pocztę, wysłać jakiś list polecony czy paczkę, a zamiast tego widzę przy okienku napis ,,Przerwa od 12:00 do 13:30. Czy to według pana jest powód, żeby od razu prywatyzować pocztę polską? Bo ja myślę inaczej. To jest wina pracowników, którzy widzą, że nie ma kolejki, urządzają sobie płatne przerwy zamiast pracować jak należy, czyli obsłużyć klientów.
10. AD.2. Drogi. Czy pan serio myśli, że stan dróg jest winą Urzędników? Według mnie winą takiego stanu dróg nie są urzędnicy, tylko DURNE PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH, które można zmienić. Dzisiaj jedynym kryterium jest CENA. Powinno być cena i gwarancja na to, że droga się nie rozpadnie. Następna rzecz w przetargach to to, że powinno się odrzucać najtańszą i najdroższą ofertę i wybierać z tych ofert co zostały.
11. AD. 2 Prywaciarze. Podam panu jeden z przykładów dlaczego prywaciarze to grupa osób gorszych od przedsiębiorczości państwowej. Jeśli ma pan internet z TPSA  pod nazwą NEOSTRADA, to wie pan, że istnieje coś takiego jak 24 godzinna infolinia 0 800 102 102. Konsultanci są dostępni całą dobę i można zadzwonić jeśli się coś stanie z internetem. A u prywaciarza? Wyznaczone godziny – np od godziny 8 do 18. A co  w sytuacji jeśli ktoś ma napisać ważnego email albo wysłać plik do którejś firmy  albo osoby a  ma internet od prywaciarza, a infolinia prywaciarza nie działa bo jest np godzina 21? Ma czekać do 8 rano aż łaskawie prywaciarz przyjdzie i naprawi internet? Ja wyznaję zasadę: PŁACĘ, WIĘC ŻĄDAM, a nie PŁACĘ, WIĘC MUSZĘ SIĘ PROSIĆ.

Myślę, że to wszystkie kwestie których u pana i u pańskiej przyszłej partii nie rozumiem a mimo to, chciałbym uzyskać odpowiedz, jeśli jest to możliwe. Liczę na odpowiedź.

Pozdrawiam!

Podziel się na:
  • Śledzik
  • Twitter
  • Blip
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
Ten wpis został opublikowany w kategorii Listy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *