Wojciech „Niemagister” Zarzycki: Trzeba ograniczyć to zbójeckie państwo

Zniesiemy przecież podatki dochodowe, i składkę na ZUS. Ponadto obecnie szkolnictwo nie jest przecież bezpłatne, tylko opłacane przymusem w podatkach. Obywatel płaci pośrednikowi – państwu, a ono opłaca szkoły. Trzeba to zmienić – pisał dziś na czacie „Echa Dnia”

jak: Witam pana. Co chciałby pan zrobić w Sejmie – trzy najważniejsze rzeczy
Wojciech Zarzycki Zlikwidować podatek dochodowy, PIT, CIT, likwidacja składek na ZUS, całkowita prywatyzacja służby zdrowia i szkolnictwa, radykalne zmniejszenie ingerencji Państwa w życie obywateli.

jak: Panie Wojtku proszę powiedzieć coś o sobie. Wiek, rodzina, hobby, ulubiona potrawa, napój itp
Wojciech Zarzycki 47, kawaler, buskowianka.

gsgs: Witam Pana. Proszę powiedzieć, czy jeśli uda się Panu zdobyć mandat poselski będzie Pan nadal działał tak kontrowersyjnie?
Wojciech Zarzycki Będę działał skutecznie dla realizacji tych celów, jakie wymieniłem. Tych, i wielu innych.

lis: Czy Pan jest za państwem prawdy czy państwem prawa?
Wojciech Zarzycki Jestem za Państwem prawa i prawdy jednocześnie. Prawo musi być proste, jednoznaczne, zrozumiałe i ma obejmować tylko to, co jest niezbędne.

gsgs: Proszę Pana, czy skutecznie oznacza przywiązanie się do drzewa? Nie chciałbym oglądać takich skandali z udziałem posła. Co to znaczy skutecznie?
Wojciech Zarzycki Dzięki sznurkowi za 5 złotych, miałem artykuł w Echu Dnia, o nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. Myślę, że jest to skuteczne wydanie 5 złotych. Wywiad był profesjonalny, i uczciwie oddano moje argumenty, mówiące o tym, że współczesny Polak jest zniewolony przez Państwo – w podatkach oddaje około 80 procent swojego dochodu (wliczając w to składkę na ZUS, VAT, akcyzę, PIT, CIT, itd) i zabierana jest mu wolność podejmowania decyzji o kształceniu swoich dzieci, leczeniu się i swojej rodziny itd.

lis: KNP odwołuje się do cywilizacji rzymskiej , a jak Pan odnosi się do cywilizacji bizantyjskiej?
Wojciech Zarzycki Cywilizacja bizantyjska to w skrócie mówiąc biurokracja. My chcemy ją radykalnie ograniczyć. Wiele zasad prawa rzymskiego chcemy przywrócić.

sparrow: Czy prywatyzacja szkolnictwa (nawet jesli to dobry pomysl na podniesienie poziomu nauczania) nie doprowadzi do tego ze w wielu najbiedniejszych rodzinach nie bedzie stac ludzi na wyslanie dzieci do szkoly?
Wojciech Zarzycki Nie, dlatego, że ludzie będą zarabiać więcej, gdyż zniesiemy przecież podatki dochodowe, i składkę na ZUS. Ponadto obecnie szkolnictwo (o przeważnie beznadziejnym poziomie, wiem to, bo jestem nauczycielem), nie jest przecież bezpłatne, tylko opłacane przymusem w podatkach. Obywatel płaci pośrednikowi – państwu, a ono opłaca szkoły. Taniej jest płacić bezzpośrednio. Jest zasada „płacę i wymagam”. Obecnie obowiązuje zbójeckie prawo – „zostałem obrabowany z pieniędzy (podatek) i nie mam wpływu na kształcenie własnych dzieci. Pan minister w Warszawie wie lepiej ode mnie, czego uczyć moje własne dzieci i jak je wychowywać.” My chcemy to radykalnie zmienić. Rodzic sam wybiera szkołę, płaci za nią i wymaga. Jeżeli mu nie odpowiada przenosi dziecko do innej. Odpadnie koszt korepetycji, z większości przedmiotów, które są bardzo kosztowne, Obecnie szkoły pełnią często rolę atrap, miejsc, gdzie dzieci się demoralizują, prawdziwa nauka zaczyna się prywatnie po szkole.

 

elektor: Chce Pan zlikwidować podatki dochodowy, PIT i CIT? Czy to oznacza, że państwo będzie żebrać? Bo skąd Pan wtedy weźmie dochody w budżecie?
Wojciech Zarzycki PIT i CIT zlikwidujemy, budżet będzie o wiele mniejszy, za to Państwa portfele będą dużo grubsze. Budżet zadowoli się podatkiem od nieruchomości, gruntowym, VATem i akcyzą. Wszystkie będą na mniej więcej obecnym poziomie. A w miarę burzliwego rozwoju gospodarki, te również będzie można zmniejszać. Likwidacja podatków dochodowych zlikwiduje bezrobocie.

elektor: dlaczego mówi Pan o zabieraniu wolności, np. kształcenia? Przecież może Pan zapisać dzieci do dowolnej szkoły.
Wojciech Zarzycki Nonsens. Każda szkoła (nawet te nazywane prywatnymi) i tak są pod pełną kontrolą państwa, które narzuca programy, kogo można zatrudniać itp. Ponadto rozwój tych szkół „prywatnych” i tak jest blokowany przez biurokrację, bo nawet one nie mając pełnej wolności działania są śmiertelnym zagrożeniem dla szkół czysto państwowych. Gdyby pozwolono na rozwój szkół prywatnych, państwowe szkolnictwo zniknęłoby w ciągu roku, tak jak państwowy handel po 1989 roku.

jak: Ma pan wielkie osiągnięcia w nauczaniu. Co pan myśli o polskiej szkole i co trzeba w niej natychmiast zmienić?
Wojciech Zarzycki Ttak, moi uczniowie zdobywali nagrody (czasem pierwsze), w konkursach matematycznych, ogólnopolskich, a ostatnio jeden z nich zdobył 15 miejsce w świecie, w Konkursie Gier Matematycznych i Logicznych. Poziom uczenia matematyki w państwowych szkołach uważam za katastrofalny (mogą być oczywiście lokalne wyjątki).

lis: Jak Pan zamierza zwalczyć biurokrację?
Wojciech Zarzycki My, Nowa Prawica, nie będziemy walczyć z biurokracją, ale ją po prostu zlikwidujemy: zlikwidujemy MEN i kuratoria oświaty, ministerstwo zdrowia io opieki społecznej, NFZ, ZUS, KRUS (oczywiście bedziemy wypłacać renty i emerytury ubezpieczonym w nich ludziom, ale nie będziemy zmuszać do ubezpieczenia się w nich następnych pokoleń Polaków. Zlikwidujemy większość koncesji, pozwoleń, itp, i biurokracja sama zniknie.

zak: Panie Wojtku dziś żeby dostać się na dobre studia nie obejdzie się bez korepetycji. Nie ma pan wrażenia, że nauczyciele w publicznych szkołach uczą tak by dodatkowo zarabiać na :korkach”?
Wojciech Zarzycki Myślę, że tak, ale niektórzy, nawet, gdyby chcieli dobrze uczyć, to i tak nie umieją tego robić, ogólne dno.

.

 

BeataK: Z kim Nowa Prawica (po ewentualnym dostaniu się do sejmu) mogłaby zawrzeć koalicje, aby rządzić Polską?
Wojciech Zarzycki Z każdym, kto chociaż częściowo pomoże nam realizować nasze cele.

elektor: Pana założenia są cokolwiek nierealne…
Wojciech Zarzycki Sto lat temu, gdyby Pan opowiedział, jak będzie działało współczesne państwo (głupio, zbójecko), też uznano by to za wytwór fantazji. My chcemy wrócić do normalności, żeby każdy człowiek był wolny w swych decyzjach, i nie wydrenowany w swoim portfelu przez podatki. Ludziom o mentalności niewolniczej wydaje się to nierealne.

lis: Jak Pan zamierza skończyć z bezmyślnym podporządkowaniem brukselskim biurokratom ?
Wojciech Zarzycki Nasze władze w idiotyzmach prześcigają czasami nawet durniów z Brukseli. Obroną przed głupota jest zdrowy rozsądek. I nam go nie zabraknie.

elektor: Jest Pan nauczycielem, a mówi o beznadziejnym poziomie szkolnictwa? Przecież ów poziom bezpośrednio zależy od Pana. Czy wobec tego kiepsko Pan naucza?
Wojciech Zarzycki Moi uczniowie świadczą o mnie. Niech Pan/Pani poszpera w ineternecie o ogólnopolskich osiągnięciach uczniów ze Staszowa w matematyce.

lis: Jak Pan rozumie zdanie-chcemy zbudować społeczeństwo wolnego wyboru?
Wojciech Zarzycki Chcemy, by to Pan decydował, czy chce się Pan zapiąc pasem we własnym samochodzie, czy chce Pan się ubezpieczyć, do jakiej szkoły wysłać swoje dziecko i w jakim wieku. U jakiego lekarza się leczyć itp, itd. Wolność obejmuje tyle spraw, że zabraknie czasu na tym czacie, nawet, gdyby trwał do końca świata i jeden dzień dłużej.

zak: Co jest z pana słynną świetlicą w Staszowie ?
Wojciech Zarzycki Pomieszczenie, w którym ona była jest zamknięte i stoi puste. Świetlicy nie ma, mimo, że stawałem na głowie, żeby ludzie dobrej woli pomogli mi pokonać ciemnotę i głupotę, która tą świetlicę zamknęła. Na razie głupota jest górą. Ale do czasu.

 

elektor: Proszę wybaczyć, ale Państwa założenia się wzajemnie wykluczają. Przez zlikwidowanie podatków, o których Pan mówi, zmniejszy się dochód państwa. Ergo: zmniejszą się wypłaty dla budżetówki. Czyli pieniędzy wcale więcej nie zostanie, ba! będzie ich mniej.
Wojciech Zarzycki Budżetówki (poza wojskiem, policją, sądami, dyplomacją, niewielką, ale sprawną administracją) po prostu nie będzie. Na wojsko i policję wydamy o połowę więcej niż obecnie.

elektor: Likwidacja podatków w czasie kryzysu, kiedy budżet państwa potrzebuje dodatkowych dochodów, to strzał w kolano. Mamy podzielić los Grecji?
Wojciech Zarzycki Właśnie w czasie kryzysu trzeba radykalnie ciąć podatki. Bo wtedy następuje rozwój gospodarczy i kryzys mija.

wiolka: Witam jestem fanką niemagistertv! Popieram Pana
Wojciech Zarzycki Dziekuję. To jest naprawdę jedna z niewielu prawdziwie prywatnych i niezależnych telewizji w Polsce. Działam bez koncesji, koneksji, jest ona na niemagister.pl

elektor: Gratuluję tak odważnych założeń. To praktycznie anarchia i raj dla cwaniaków.
Wojciech Zarzycki Nie, to nie jest anarchia, tylko państwo prawa. Za morderstwo będzie groziła kara śmierci. Za złodziejstwo – więzienie. Złodziejom i mordercom będzie ciężko. Normalni ludzie będą wolni i będzie im się tak żyło, jak na to zapracują.

koroniar: co w sprawie kibiców?
Wojciech Zarzycki Nie podoba nam się podejście rządu do spraw kibiców. Za dużo restrykcji, pokazowych zamykań stadionów.

gsgs: Przeraziło mnie bardzo Pana stwierdzenie o likwidacji biurokracji. Czy Pan bierze pod uwagę, że rozbestwienie doprowadzi do totalnego haosu, wktórym każdy będzie robił co chce?
Wojciech Zarzycki Tak, właśnie nam o to chodzi, żeby (poza mordercami, złodziejami, bandydtami, chuliganami, oszustami) każdy robił to co chce. To się nazwywa wolność, nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni przez obecne bandyckie i złodziejskie państwo, ale do dobrych rzeczy można się szybko przyzwyczaić.

 

lis: Jak Pan będzie prowadził politykę prorodzinną?
Wojciech Zarzycki Będę ją tak prowadził, że ją po prostu zlikwiduję. Kowalscy będą mieli własną politykę prorodzinną, Malinowscy też, jak i Zarzyccy. Aparat państwa nie ma prawa wtrącać się w sprawy rodziny.

anso_os: neoliberalizm za jakim pan opcuje w USA i w UE, już nie wsytepuje, mamy terez państwa socjalne, z dużą dozą interwencjonizmu
Wojciech Zarzycki Tak.Unia Europejska i USA mają obecnie dużą dawkę socjalizmu i jaki jest ich stan, niech Pan sobie włączy radio lub telewizję i pan się dowie.

anso_os: czemu pan przedstawia tak skrajne poglady idące w neoliberalizm z poczatków kapitalizmu, a które się nie sprawdziły,
Wojciech Zarzycki Bycie wolnym dla niewolnika jest rzeczywiście poglądem strasznie skrajnym, i ciężkim do wyobrażenia, ale my niewolnictwo (podatkowe i biurokratyczne) zniesiemy. Początek kapitalizmu to najwspanialsza epoka w dziejach świata. Proszę o tym poczytać, w dowolnej uczciwej książce.

sparrow: a co z pieniedzmi unijnymi?ma Pan jakies zalozenia odnosnie ich wydawania; bo obecnie mam wrazenie ze wiele z nich jest marnowane
Wojciech Zarzycki Oczywiście, że są marnowane, ba jest jeszcze gorzej. Bardzo często przynoszą ogromne straty, np. pod pałacem kultury w Warszawie zlikwidowano Kupieckie Domy Towarowe, które dawały zatruyudnienie tysiącom ludzi (kupcy, rzemieślnicy) i tanie towary ludności. W tym miejscu z pomoca pieniedzy unijnych powstanie muzeum sztuki nowoczesnej, do którego zaciągane będą siłą wycieczki szkolne, aby oglądać sedes powieszony na suficie (tzw. instalacja artysty na garnuszku państwa)

Wojciech Zarzycki Grecja, która jest bankrutem otrzymała ogromne dotacje z Unii, i to ją dobiło. Bo do tych kretyństw trzeba dopłacić z własnych pieniędzy.

 

lis: Ma pan dobrze przygotowana kadrę do wojny w Internecie. Jak pan szkolił się na tym polu walki.
Wojciech Zarzycki Szkoliłem się na samym polu walki, czyli w Internecie.

lis: Czy jest Pan za zniesieniem stopni i tytułów naukowych? Co w zamian?
Wojciech Zarzycki Oświata i nauka będą zupełnie wolne, czyli prywatne. Nikt nie będzie się wtrącał do tytułów naukowych, nadawanych przez poszczególne uczelnie. Być może tytuł niemagistra z mojej prywatnej szkoły będzie więcej wart na rynku pracy, niż tytuł profesora supernadzwyczajnego jakiejś innej uczelni.

BeataK: Co chciałby Pan zrobić dla Kielc i regionu? jakie uważa Pan najważniejsze przedsięwzięcia do zrealizowania w Kielcach ?
Wojciech Zarzycki To samo, co dla całej Polski. Ludzie nie wydojeni przez podatki sami będą wiedzieć, jak wydać swoje pieniądze, i jak żyć. Oczywiście częśc nie będzie wiedzieć i takich nazywami głupcami. Ale oni mają też prawo do życia i wolności, dopóki nie zagrażają innym.

anso_os: W czasie wakacji śledziłem pańskie filmiki i ostatnio chyba po miesiącu od sierpnia odwiedziłem Pana stronę WWW, tam z przykrością widzę same wiersze, czemu ta pasywność?!
Wojciech Zarzycki Nie było czasu na filmiki. Wszystkie wiersze napisałem w busach dwóch znakomitych prywatnych linii przewozowych, którymi dostawałem się do Kielc, aby na Sienkiewicza, obok Tęczy rozdawać za darmo swoje wiersze. Jest to jedyny element socjalizmu mojej kampanii, i jedyne rozdawnictwo. Inni kandydaci obiecują i rozdają nierozgarniętym wyborcom Inflanty jak imć Zagłoba.

anso_os: Z czego wynika Pański purpuryzm ideowy?!
Wojciech Zarzycki Ze zdrowego rozsądku, oraz wiedzy, którą nabyłem czytając prace Janusza Korwin – Mikkego, laureatów nagród Nobla z ekonomii: Friedmana i von Hayeka, i wielu innych ekonomistów i myślicieli.

Panek: A co z dziurą budżetową? Ma Pan jakąś recepte na jej zwalczenie?
Wojciech Zarzycki Dzirę budżetową, podobnie jak dziurę w serze, nalepiej zlikwidować zjadając ser – czyli radykalnie zmniejszając budżet. W budżecie będą pieniadze tylko na armię, policję sądy, niewielką administrację. Więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach obywateli. I dziura budżetowa sama zniknie. Jesteśmy za ustawowym zakazem zadłużania państwa. Janusz Korwin – Mikke zgłaszał projekt tej ustawy, gdy był posłem na początku lat 90, i został wyśmiany przez wszystkie inne partie. Patrząc na przykład Grecji, również my za najdalej rok, jeżeli Nowa Prawica nie wygra wyborów, będziemy się śmiać, ale baranim głosem, bo szykuje się potężny kryzys finansowy i gospodarczy spowodowany przez durniów, którzy rządzą nami od 22 lat. Za wyjątkiem ministra Wilczka i jego reform z 1989 roku. Były bardzo sensowne, wprowadzały wolność gospodarczą. Następne rządy tę wolność solidarnie niszczyły.

juspas: Dlaczego mamy na pana głosować czy to coś zmieni?
Wojciech Zarzycki Radzę głosować na Nową Prawicę (niekoniecznie na mnie, to bez znaczenia) ludziom, którzy chcą być wolni i żyć w wolnym i normalnym kraju. Pozostali niech głosują na dowolną inną partię, i spełnią się ich marzenia. Spełnienie się marzeń głupiego jest dla niego najlepszą karę. Dziękuję Państwu za wszystkie pytania, przepraszam, że z braku czasu nie mogłem na wszystkie odpowiedzieć, zapraszam na moją stronę www.niemagister.pl, tam postaram się to zrobić

Źródło: Echo Dnia

Podziel się na:
  • Śledzik
  • Twitter
  • Blip
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
Ten wpis został opublikowany w kategorii Media, Prasa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *